FC Botoșani, egal fără goluri la Arad

UTA Arad și FC Botoșani au remizat, 0-0, într-o partidă în care bătălia de la mijlocul terenului a fost crâncenă, scrie Digisport.

Într-un meci care se anunța foarte echilibrat, cei de la UTA au sperat să reușească prima victorie pe teren propriu după ce ultimele două partide au reprezentat eșecuri.

Fanii arădane au fost la înălțime, însă lipsa de inspirație a fost prea acută pentru gazde, care nu au găsit drumul către poarta lui Eduard Pap.

Partida a început ca din tun, iar ambele echipe au avut șanse bune de a marca. Totuși, portarii s-au dovedit a fi post, iar scorul pauzei a fost egal, 0-0.

Partea a doua a adus o echipă gazdă mai insistentă, motivată de discursul lui Laszlo Balint de la pauză, dar și de suporterii din tribune care au făcut o atmosferă superbă.

Pe lângă un șut bun al lui Vukcevic, arădenii nu au avut o ocazie concretă de a marca.

De cealaltă parte, Hervin Ongenda a semnat cea mai bună ocazie a oaspeților din partea secundă, dar nici el nu a fost mai inspirat, iar scorul final a fost exact ca la început, 0-0.