Mai mulți judecători și procurori, care au promovat examenul de capacitate organizat în perioada 2 noiembrie 2018 – 13 martie 2019, au fost numiți, vineri, în funcție prin decretele semnate decătre președintele țării, Klaus Iohannis, a anunțat, Administraţia Prezidenţială.

La Judecătoria Arad au fost numiți 2 judecători, Georgiana Cristina Felea și Oana Viorela Suba, iar la Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad a fost numit procurorul Raluca Cristina Brădean.

La Judecătoria Timișoara au fost 3 judecători: Iulia Cristina Casap, Alexandrina Mirela Perian și Bianca-Codruţa Băra.

La Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara au fost numiți 7 procurori: Alexandru Vasile Bonda, Mihail Andreca, Anişoara Voichiţa Gălăţan, Andrada Sabina Moroşan, Claudia Cristina Povăliceanu, Cristian Andrei Corogeanu și Flaviu Fraiu.

Tot în vestul țării, la Oradea au mai fost numiți 7 magistrați.

La nivel național, preşedintele Iohannis a numit în funcţie 143 de judecători şi procurori

În funcţia de judecător au fost numiţi 86 de candidaţi, iar în cea de procuror 57.

Astfel, au fost numiţi în funcţia de judecător:

– Oancea Laura Elisabeta – Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti;

– Casap Iulia Cristina – Judecătoria Timişoara;

– Mihai Ioana Andreea – Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti;

– Căbulea Andrei Vasile – Judecătoria Alba Iulia;

– Zetu Alexandra Iuliana – Judecătoria Iaşi;

– Levai Eduard Gabriel – Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti;

– Vlad Elena Claudia – Judecătoria Târgovişte;

– Giurcă Alexandra Maria – Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti;

– Lăsconi Andra Monica – Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Căbulea Aniela – Judecătoria Alba Iulia;

– Suba Oana Viorela – Judecătoria Arad;

– Lupu Elena Laura – Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti;

– Avram Anda Elena – Judecătoria Dej;

– Prunea Alexandra Bianca – Judecătoria Gherla;

– Dulca Adelina Silvia – Judecătoria Oradea;

– Perian Alexandrina Mirela – Judecătoria Timişoara;

– Grosu Ana Maria – Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti;

– Dragoste Ioana Maria – Judecătoria Turda;

– Tişler Viorela Felicia – Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti;

– Băra Bianca-Codruţa – Judecătoria Timişoara;

– Adascălului Dan – Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti;

– Apostol Andreea – Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti;

– Lucaciu Nicoleta – Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti;

– Pripasu Octavia – Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Antache Ioan Valentin – Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti;

– Buşu Diana – Judecătoria Constanţa;

– Florea Ana Maria – Judecătoria Iaşi;

– Toma Ştefan Alexandru – Judecătoria Constanţa;

– Motea Flavius Cătălin – Judecătoria Oradea;

– Mărculescu Roxana – Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Hiu Elena Mădălina – Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti;

– Tanasă Alexandra Crina – Judecătoria Braşov;

– Prinose Elena-Georgiana – Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti;

– Ion Mihaela – Judecătoria Buftea;

– Cârlănaru Ana Maria – Judecătoria Oradea;

– Vilău Lucreţia Andreea – Judecătoria Cornetu;

– Negulescu Ioana-Luiza – Judecătoria Buftea;

– Lazăr Florin Traian – Judecătoria Oradea;

– Lup Andreea – Judecătoria Oradea;

– Gherasim Ioana-Alexandra – Judecătoria Cornetu;

– Enache Eliza-Ionica – Judecătoria Slatina;

– Bardaş Gelu Daniel – Judecătoria Galaţi;

– Olteanu Alexandra-Diana – Judecătoria Cornetu;

– Dumitrescu Iuliana-Alina – Judecătoria Agnita;

– Felea Georgiana Cristina – Judecătoria Arad;

– Creţu Carmen Diana – Judecătoria Slatina;

– Alan Alisa – Judecătoria Craiova;

– Munteanu Raluca – Judecătoria Cornetu;

– Pop Laura – Judecătoria Târgu Mureş;

– Macovei Mădălina Maria – Judecătoria Braşov;

– Morar Timotei – Judecătoria Braşov;

– Popa Andreea-Beatrice – Judecătoria Braşov;

– Olariu Diana – Judecătoria Videle;

– Nedelcu Ana-Maria – Judecătoria Iaşi;

– Narlă Liviu-Alexandru – Judecătoria Cornetu;

– Marin Paula-Maria – Judecătoria Bolintin Vale;

– Beleuţă Răzvan – Judecătoria Braşov;

– David Anca-Mădălina – Judecătoria Miercurea Ciuc;

– Stroe Vasile-Marian – Judecătoria Bolintin Vale;

– Golea Lorelei – Judecătoria Braşov;

– Sincu Paula – Judecătoria Bolintin Vale;

– Lateş Maria-Ecaterina – Judecătoria Iaşi;

– Dinu Eugenia-Viviana – Judecătoria Giurgiu;

– Grama Elena-Ecaterina – Judecătoria Sinaia;

– Tanko Emoke – Judecătoria Sibiu;

– Husac Alina Cezara – Judecătoria Botoşani;

– Gavrilaş Raluca-Andreea – Judecătoria Târgu Mureş;

– Soare Andrei – Judecătoria Sibiu;

– Mujdei Larisa – Judecătoria Târgu Mureş;

– Cepoi Ana Ilinca – Judecătoria Târgu Mureş;

– Beşe Alina – Judecătoria Târgu Mureş;

– Tuduce Ioan-Răzvan – Judecătoria Aiud;

– Achiţei Dragoş Bogdan – Judecătoria Câmpina;

– Dinu Ionuţ Alex – Judecătoria Caracal;

– Şerban Oana Maria – Judecătoria Craiova;

– Flucuş Marius-Ioan – Judecătoria Făgăraş;

-Florescu Gabriela – Judecătoria Giurgiu;

– Nicodin Teodor – Judecătoria Giurgiu;

– Anton Andreea Alexandra – Judecătoria Răducăneni;

– Popa Ioana – Judecătoria Târgu Mureş;

– Bogdan George Gabriel – Judecătoria Giurgiu;

– Lăpădat Gina-Mihaela – Judecătoria Ploieşti;

– Curiman Sorina Rodica – Judecătoria Slatina;

– Vasile Daniela – Judecătoria Turnu Măgurele;

– Rebrişoreanu Ilinca – Judecătoria Zalău;

– Cristea Silvia-Denisa – Judecătoria Zărneşti;

În funcţia de procuror au fost numiţi:

– Băbuţă Amelia – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti;

– Bonda Alexandru Vasile – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Zaharia Georgel – Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi;

– Ibănescu-Larion Alexandra Elena – Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi;

– Papuc Mădălina Diana – Parchetul de pe lângă Judecătoria Cluj;

– Geaburu Daniel Cristian – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti;

– Andreca Mihail – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Filip Radu Daniel – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti;

– Vrăbete Adrian – Parchetul de pe lângă Judecătoria Horezu;

– Geantă Ioan Alexandru – Parchetul de pe lângă Judecătoria Buzău;

– Pasc Daniela Corina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Simion Daniel Ştefan – Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi;

– Gălăţan Anişoara Voichiţa – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Vişovan Cristina Ingrid – Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea;

– Naş Bogdan Emil – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Statache Claudiu Dorian – Parchetul de pe lângă Judecătoria Braşov;

– Nastac Radu – Parchetul de pe lângă Judecătoria Braşov;

– Moroşan Andrada Sabina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Albulescu Camelia – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti;

– Bratosin Petre Bogdan – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti;

– Rădulescu Andrada Mihaela – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Vasiu Tudor Antoniu – Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Mureş;

– Cocoveică Ioana Cătălina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti;

– Ilie Irina Elena – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti;

– Ailioaei Ramona Ionela – Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi;

– Moiş Corina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Satu Mare;

– Povăliceanu Claudia Cristina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Fânariu Ştefan – Parchetul de pe lângă Judecătoria Paşcani;

– Marin Alexandru Marian – Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;

– Dascălu Andrei Ioan – Parchetul de pe lângă Judecătoria Bacău;

– Uriţescu Valentin – Parchetul de pe lângă Judecătoria Dej;

– Roşca Sergiu Valer – Parchetul de pe lângă Judecătoria Dej;

– Dinu Mihai Adrian – Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanţa;

– Moscu Alexandru – Parchetul de pe lângă Judecătoria Paşcani;

– Crăciun Vlad – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti;

– Bidihon Flavius – Parchetul de pe lângă Judecătoria Braşov;

– Ghinea Alexandru Cosmin – Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;

– Bene Ioan – Parchetul de pe lângă Judecătoria Salonta;

– Costache Bogdan Florin – Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova;

– Brădean Raluca Cristina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad;

-Mehedin Crina – Parchetul de pe lângă Judecătoria Braşov;

– Cristea Valentin Nicuşor – Parchetul de pe lângă Judecătoria Bistriţa;

– Pop Alexandra – Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanţa;

– Andrei Constantin Cristi – Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;

– Corogeanu Cristian Andrei – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Reşetnic Lăcrămioara Anişoara – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sibiu;

– Giorgian Daniel Robert – Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;

– Simion Oana – Parchetul de pe lângă Judecătoria Bacău;

– Anghel Alexandru Bogdan – Parchetul de pe lângă Judecătoria Segarcea;

– Pacuraru Mihaela – Parchetul de pe lângă Judecătoria Buftea;

– Vrânceanu Vlad – Parchetul de pe lângă Judecătoria Bacău;

– Pîrlea Alexandru Claudiu – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sighişoara;

– Fraiu Flaviu – Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara;

– Vasile Tudor Iulian – Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanţa;

– Lohan Iulia Maria – Parchetul de pe lângă Judecătoria Satu Mare;

– Tătar Emanuela Anca – Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgu Mureş;

– Crăciun Achim Ovidiu Mihai – Parchetul de pe lângă Judecătoria Sfântu Gheorghe.