Advertising
Energia electrică, campioana scumpirilor în România, în timp ce restanțele la întreținere cresc alarmant. Avertismentul specialiștilor

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Arad Publicat: 14 mai 2026, 09:00
Energia electrică rămâne în topul scumpirilor din România, iar tot mai mulți oameni ajung să plătească facturi greu de suportat. Potrivit specialiștilor, prețurile la energie au crescut cu peste 50%, iar valul de majorări nu s-a încheiat. În paralel, numărul românilor care nu mai reușesc să își achite întreținerea și utilitățile crește de la o lună la alta, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 08:35Daniel Udrescu: Inflația și independența justiției. O analiză a valorii reale a pensiilor magistraților
- 07:10Scandal în Educație! Profesorii ies din nou în stradă și amenință cu blocarea examenelor
- 20:57Fost ministru al Energiei: ”Victorie pentru România! Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri!”
- 14:06Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News


























