Meciuri internaționale pe noul stadion din Arad
10 mar. 2021, 14:48
Actualizat: 10 mar. 2021, 14:48

Meciuri internaționale pe noul stadion din Arad
Articol scris de Scris de Realitatea de Arad
Stadionul din Arad a fost construit pe parcursul a cinci ani, costurile totale ajungând la 14 milioane de euro
Călin Bibarț, primarul Aradului:"Noul stadion „Francisc Neuman” intră astăzi în circuitul fotbalului internațional! Înaintea acestui „debut”, o întâlnire cu Președintele FRF, domnul Răzvan Burleanu, și cu secretarul Comisiei Tehnice FRF, domnul Mihai Stoichiță, a fost un prilej de discutare a unor viitoare colaborări în vederea organizării altor meciuri internaționale"
Stadionul din Arad a fost construit pe parcursul a cinci ani, costurile totale ajungând la 14 milioane de euro . Întreg bugetul pentru construcția arenei a fost asigurat din fondurile publice ale municipalității. Primarul municipiului Arad, Călin Bibarţ, a precizat că lucrarea finanțată exclusiv din bugetul local însumează peste 12.300 metri cubi de beton turnat şi 2.250 de tone de armătură şi structură metalică. Stadionul a fost construit pe amplasamentul vechiului stadion UTA.
Sursa: Realitatea de Arad
Citește și:
- 22:12 - Revocarea licenței Realitatea PLUS continuă să facă valuri în presa lumii
- 20:12 - George Simion trage semnalul de alarmă: AUR nu susține un guvern minoritar și se aliniază moțiunii împotriva lui Bolojan
- 19:55 - Criza carburanților se agravează. Cristian Diaconescu avertizează: „Stocurile de energie, aproape de epuizare în anumite state”
- 19:48 - Scandalul ROBOR. Băncile vor fi audiate de Consiliul Concurenței
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











