Advertising
Sindicatele anunță proteste cu sute de mii de oameni, în luna aprilie, și acuză guvernul Bolojan că refuză dialogul social

Sindicatele pregătesc un protest uriaș
Scris deAndreea Damian
Publicat15 mar. 2026, 14:22
SursăRealitatea.net
Sindicatele pregătesc un protest cu 200 de mii de oameni în fața Palatului Victoria la finalul lunii aprilie. Acestea transmit că legea bugetului este o lege a genocidului, iar românii sunt din nou sacrificați de stat prin taxe, impozite și venituri înghețate.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:06Accident cu ATV în zona barajului Colibița. Salvamontiștii și echipajele SMURD intervin pentru salvarea unei persoane rănite
- 20:01Pești morți în Crișul Repede, la ieșirea din Oradea. Temperaturile extreme și debitul scăzut al apei provoacă un nou semnal de alarmă
- 19:54Doliu în BOR. Episcopul vicar al Arhiepiscopiei Aradului a murit la vârsta de 54 de ani
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News


























