Baschet masculin: CSO Voluntari a câştigat medaliile de bronz în Liga Naţională

Baschet masculin: CSO Voluntari a câştigat medaliile de bronz în Liga Naţională
Voluntari a învins-o pe FC Argeş Piteşti cu scorul de 71-58
CSO Voluntari a câştigat medaliile de bronz în Liga Naţională de baschet masculin, după ce a învins-o pe FC Argeş Piteşti cu scorul de 71-58 (10-16, 18-18, 27-14, 16-10), vineri seara, în deplasare.
Internaţionalul Alexandru Lucian Olah a fost cel mai bun om al oaspeţilor, cu 18 puncte şi 12 recuperări. Keyshawn Maklik Feazel a contribuit cu 12 p, 9 rec, Trevon Litrell Allen, cu 12 p, 5 rec, iar Kodi Andrew Justice a adăugat 11 p, 3 rec, 3 pase decisive.
De la piteşteni s-a remarcat Christian Dion Jones, cu 17 p, 10 rec, 4 pd.
Ilfovenii, finaliştii ENBL, au câştigat cu 3-0 la general finala mică, după victorii cu 84-67 şi 96-62 pe teren propriu.
În confruntarea pentru locurile 17-18, CSM Târgu Jiu are 2-1 la general cu ABC Laguna Bucureşti, pe care a învins-o în Capitală cu 90-80, condusă de Cameron Ayodeji Oluyitan (28 p, 5 rec).
Seria are loc după sistemul cel mai bun din cinci partide, următoarea fiind programată tot în Capitală, pe 19 mai.
AGERPRES
Citește și:
- 09:16 - Alertă la naționala Argentinei: Messi s-a accidentat cu puțin timp înainte de turneul final
- 08:17 - Gabriela Ruse a abandonat în primul tur la Roland Garros
- 08:11 - FCSB a învins FC Botoşani cu 4-3 după prelungiri şi va juca finala barajului de Conference League
- 08:00 - Valeriu Iftime a explodat după eșecul celor de la Botoșani cu FCSB: „E o echipă slabă!”
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News














