Arad: AUDIO Razie de amploare a Poliției Arad, printre persoane bănuite de comiterea unor infracțiuni. Ce au descoperit autoritățile

ARADCU 00 RAZIE POLITIA ARAD MI25SEPT
O razie de amploare a avut loc, miercuri, în cartierul Alfa și pe strada Mărului din municipiul Arad, în vederea identificării persoanelor bănuite de săvârșirea de infracțiuni sau care se sustrag cercetărilor, a persoanelor cunoscute cu un comportament de natură să perturbe ordinea și liniștea publică precum și pentru reducerea riscului rutier.
[gallery ids="65827"]Conform purtătorului decuvânt al Poliției Arad, Claudia Iuga, "au fost legitimate 77 de persoane, fiind conduse la sediul unității 8, dintre care 3 persoane bănuite de săvârșirea de infracțiuni"."Au fost aplicate 25 de sancțiuni contravenționale conform O.U.G. 195/2002 în valoare de 4.860 de lei, fiind întocmit un dosar de cercetare penală pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere. A fost reținut un permis de conducere și un certificat de înmatriculare", a mai declarat purtătorul decuvânt al Poliției Arad, Claudia Iuga.Purtătorul decuvânt al Poliției Arad, Claudia Iuga.[embed]https://soundcloud.com/user-172193564/2019-09-25-145950-aradcu-00-claudia-iuga-mi25sept-razie[/embed]Cele 3 persoane bănuite de săvârșirea de infracțiuni sunt suspectate de comiterea unor furturi.Polițiștii atenționează că asemenea controale vor continua.
Citește și:
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











