Arad: Primele 3 persoane din Arad, confirmate cu noul coronavirus
15 mar. 2020, 17:51
Actualizat: 15 mar. 2020, 17:51
Articol scris de Scris de Boitiu Ciprian
Printre cele 4 noi cazuri în cazul cărora s-a confirmat, duminică, infectarea cu noul coronavirus se află și 3 persoane care au domiciliile în județul Arad, în vreme ce a 4-a persoană este din alt județ.
Cu toți au venit din Italia și se află în centre de carantină din județul Arad.Cele 3 persoane sunt primele cazuri de persoane cu domiciliul în Arad în cazul cărora s-a confirmat infecția cu noul coronavirus.Până în acest moment, în județ au fost confirmate în total 12 cazuri, 9 din alte județe și 3 din Arad. Toți pacienții veniseră din Itala și se aflau în centre de carantină din județul Arad.
Citește și:
- 19:24 - Wałęsa lansează un avertisment: jocul lui Trump cu Putin ar putea fi extrem de periculos
- 18:16 - Arestare de răsunet în Marea Britanie: Peter Mandelson, vizat într-o anchetă legată de Epstein”
- 17:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
- 17:37 - Pagube uriașe provocate de vremea rea: sute de șoferi afectați în Capitală și județul Ilfov
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News


_3160d431a9.webp)




_fa0439aeae.webp)


