Arad: Protest de susținere a Procurorului General al României, joi, în fața Primăriei Arad, cu începere de la ora 18
25 oct. 2018, 14:14
Actualizat: 25 oct. 2018, 14:14
Articol scris de Scris de Boitiu Ciprian
Un protest de susținere a Procurorului General al României, August Lazăr, a cărui revocare a fost demarată decătre Ministrul Justiției, este anunțat pentru joi cu începere de la ora 18.00, în fața Palatului Administrativ din centrul municipiului Arad.
"Unul dintre puținii oameni onești și curajoși în fața politicianismului, Procurorul General, Augustin Lazăr, este azi înlăturat de Tudorel Toader, ministrul justiției, un personaj politic pus de PSD-ALDE. Mai devreme a fost declanșată procedura de revocare din funcție. În ce fel de țară vrei să trăiești? Hai ACUM în stradă! Dosarul de la Parchetul General referitor la abuzurile jandarmeriei din 10 August precum si toate dosarele instrumentate de Parchetul General sunt in pericol. Ne asteptam ca TOATE dosarele făcute cât a fost Lazăr la Parchetul General să fie contestate", se arată într-un mesaj postat pe Grupul Aradul Civic de pe Facebook.
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











