Actualitate· 1 min citire

Hoți încă din adolescență: au furat și au vândut

Hoți încă din adolescență: au furat și au vândut

Hoți încă din adolescență: au furat și au vândut

Realitatea de Arad
Scris de Realitatea de Arad Publicat: 19 apr. 2022, 18:24

Au furat baterii externe, un playstation, un aparat foto și un smartphone

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat trei arădeni, cu vârste între 17-19 ani, care ar fi pătruns prin efracție într-un local de pe ștrandul din Arad, de unde ar fi sustras bunuri electronice (baterii externe, un playstation, un aparat foto și un smartphone) și băuturi alcoolice, pe care le-ar fi comercializat în municipiu.

În baza probatoriului administrat, doi tineri, de 18 și 19 ani, au fost reținuți pentru 24 de ore, urmând a fi prezentați magistraților Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad cu propunerea luării unei măsuri preventive, pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

Polițiștii continuă documentarea activității infracționale a celor trei tineri

Sursa: Realitatea de Arad

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate