Vremea se răcește la început de săptămână în vestul țării

Vremea se răcește la început de săptămână în vestul țării
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 14 și 19 de grade, mai ridicate în sudul Banatului spre 23 de grade, iar cele minime între 4 și 10 grade.
Astăzi, vremea se va răci. Cerul va fi mai mult noros. În cursul zilei, pe arii extinse în Banat și local în Crișana va ploua, izolat și sub formă de averse însoțite de descărcări electrice. Izolat cantitățile de apă cumulate vor fi însemnate. În zona montană înaltă, precipitațiile vor fi mixte. Noaptea, vremea se va ameliora sub aspectul precipitațiilor. Vântul va sufla slab la moderat, cu unele intensificări în cursul zilei și la munte. Local la munte și izolat în zonele joase va fi ceață.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 14 și 19 de grade, mai ridicate în sudul Banatului spre 23 de grade, iar cele minime între 4 și 10 grade.
Mâine, vremea va fi răcoroasă. Cerul va fi variabil. Vântul va sufla slab la moderat, cu intensificări la munte. Izolat în zonele joase vor fi condiții de ceață.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 13 și 19 de grade, iar cele minime între 2 și 7 grade, informează Serviciul Regional de Prognoză Banat-Crișana.
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











