Advertising
Românii pierd 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației. Noile date, cum s-a modificat valoarea banilor în ultimii doi ani

Inflație în România
Scris deRealitatea de Arad
Publicat14 mai 2026, 18:07
Sursărealitatea.net
Românii pierd aproximativ 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației ridicate potrivit ultimelor date. În ultimii doi anis-a înregistrat o creștere generală a prețurilor cu 14,8%.
Citește și
- 23:44O nouă înșelăciune face victime în România. Cum funcționează „Metoda creditul”
- 23:39Schimbare de plan pentru salariile bugetarilor. De ce refuză Eugen Tomac să trimită legea în Parlament
- 14:28Țara e în pericol: noul avertisment al președintelui
- 14:21Petrișor Peiu: „Românii suportă costul greșelilor!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

























