Advertising
Legea salarizării aruncă țara în haos. Angajații din Finanțe amenință deja cu blocarea totală a activității - VIDEO

Proteste ale angajaților de la Finanțe
Scris deRealitatea de Arad
Publicat28 mai 2026, 14:53
Sursărealitatea.net
Protestele legate de noile prevederi din proiectul legii salarizării se extind la nivel național, în toate domeniile și instituțiile plătite din bugetul de stat. După cadrele medicale, angajații de la Finanțe și din alte instituții aflate în subordinea ministerului de resort amenință cu ample manifestări de protest. Mai mult, aceștia au transmis Executivului un ultimatum, stabilind ca termen-limită pentru rezolvarea problemelor data de 3 iunie.
Citește și
- 23:39Schimbare de plan pentru salariile bugetarilor. De ce refuză Eugen Tomac să trimită legea în Parlament
- 18:04Negocieri la nivel înalt: SUA și Iranul ar putea semna un acord preliminar în următoarele ore
- 18:00Eugen Tomac și-a publicat programul de guvernare. Care este prioritatea ZERO a cabinetului său
- 16:53Ucraina intensifică atacurile asupra infrastructurii energetice ruse
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

























