Arad: AUDIO VIDEO Persoanele care aruncă măști și mănuși de protecție pe jos prin Arad, amendate cu 2.000 de lei, maximul posibil

ARADCU 00 CALIN BIBART MA03MART
Persoanele care aruncă măști și mănuși de protecție pe jos prin Arad vor fi sancționate cu 2.000 de lei, adică maximul posibil amenzii.
https://www.facebook.com/calinbibartarad/posts/2911114718942052"Este adevărat, am trecut la măsuri de relaxare, dar aceasta nu înseamnă și nepăsare!Drept pentru care, constatând lipsa de civism a unora, am dispus Poliției locale aplicarea amenzii maxime de 2000 de lei prevăzută de reglementările în vigoare tuturor celor cărora folosirea coșurilor de gunoi li se pare un lucru greu! Ne dorim cu toții un oraș civilizat și nu vom face rabat de la acest deziderat", a declarat primarul municipiului Arad, Călin Bibarț.[audio mp3="https://realitateadearad.net/wp-content/uploads/2020/06/ARADCU-00-CALIN-BIBART-COMPLET-MA01IUN-.mp3"][/audio]Autoritățile atrag atenția că pe lângă mizeria creată, aruncarea măștilor și mănușilor de protecție pe jos poate duce la răspândirea noului coronavirus sau a altor boli.
Citește și:
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
- 13:56 - Mircea Lucescu ar putea fi conectat la o inimă artificială: medicii decid dacă îl OPEREAZĂ astăzi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











