Advertising
Arad: 66 de persoane sunt izolate la domiciliu în Arad, după ce au venit din zone cu coronavirus. Nicio persoană în carantină
26 feb. 2020, 11:58
Articol scris de Scris de Boitiu Ciprian
66 de persoane sunt izolate la domiciliu în Arad, în acest moment, din cauză că au venit din zone cu cazuri de coronavirus, a anunțat, miercuri, directorul Direcției de Sănătate Publică Arad, Constantin Cătană.
Este vorba despre arădeni care au intrat în țară fie pe la frontiera rutieră, fie prin aeroporturi, în special prin Timișoara.Conform legii, cei care vin din asemenea zone trebuie să stea izolați la timp de 14 zile. Cele 66 de persoane au venit din China și Italia,Vestea bună este că nicio persoană nu este în carantină, adică nu prezintă semne care să ridice suspiciuni.Pe de altă parte, Prefectura Arad a anunțat că în județ sunt pregătite, în orice moment, 138 locuri de cazare, iar în caz de nevoie, numărul acestora se poate suplimenta cu alte minim 280 de locuri.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 20:27 - Alertă de bombă la Cluj: Gara și Cluj Arena, amenințate cu explozia
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News













