Arad: AUDIO Femeie de 27 de ani, gravidă, accidentată mortal pe trecerea de pietoni de un șofer de 79 de ani

ARADCU 00 ACCIDENT POLITIA ARAD MI12FEB (1)
O femeie de 27 de ani, care era însărcinată, a murit, miercuri, dupăce a fost lovită pe trecerea de pietoni de pe DN7 din comuna Vladimirescu, județul Arad. O altă femeie de 37 de ani a fost rănită în același accident.
[gallery ids="73540,73541"]Conform purtătorului decuvânt al Poliției Arad, Claudia Iuga, "din primele cercetări la fața locului, s-au stabilit următoarele: Astăzi, în jurul orei 11:10, un bărbat de 79 de ani din Arad, în timp ce conducea un autoturism pe D.N.7, pe raza localității Vladimirescu, pe trecerea de pietoni de la intersecția cu strada Gării, a surprins și accidentat 2 femei, angajate în traversarea străzii. În urma impactului, a fost rănită ușor o femeie de 37 de ani și rănită grav o femeie de 27 de ani. Din cauza rănilor suferite, femeia de 27 de ani a decedat ulterior, la spital"..Accidentul a fost surprins pe camerele de supraveghere din zonă. În imagini se vede o dubiță albă, care acordă prioritate unui biciclist. Imediat în spate vine o altă mașină, de culoare închisă care nu încetinește, deși din stânga trecea tânăra însarcinată. Femeia, însoțită de matușa ei, cu care ieșise la cumpărături, a ajuns pur și simplu sub roțile mașinii condusă de un bărbat de 79 de ani"Conducătorul auto a foat testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ. In cauza s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă", a mai declarat purtătorul decuvânt al Poliției Arad, Claudia Iuga.Ascultă aici sau în linkul de mai jos declarația completă a purtătorului decuvânt al Poliției Arad, Claudia Iuga.Polițiștii continuă cercetările în acest caz.
Citește și:
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











