Actualitate· 1 min citire

Arad: AUDIO Mai mulți angajați din Consiliul Județean Arad, în autoizolare, după ce au intrat în contact direct cu directorul Direcției de Comunicare, Andrei Ando, confirmat cu noul coronavirus 

8 apr. 2020, 09:56
Actualizat: 8 apr. 2020, 09:56

Articol scris de Boitiu Ciprian

Mai mulți angajați ai Consiliui Județean Arad sunt în autoizolare, dupăce au intrat în contact direct cu directorul Direcției de Strategii și Comunicare dincadrul Consiliului Județean Arad, Andrei Ando, care este confirmat ca fiind infectat cu noul coronavirus.

Declarația a fost făcută de către directorul Direcției de Sănătate Publică Arad, medicul Horea Timiș.[audio mp3="https://realitateadearad.net/wp-content/uploads/2020/04/ARADCU-00-HOREA-TIMIS-CJ-ARAD-MI08APR.mp3"][/audio]De asemenea, biroulu lui Andrei Ando a fost dezinfectat.Andrei Ando, care este internat la fostul Spitalul TBC încă luni, a publicat pe contul său de facebook și unele documente medicale care îi atestă infectarea cu noul coronavirus.Consiliul Județean Arad este dezinfectat în fiecare sâmbătă, iar Andrei Ando ar fi fost ultima dată în clădire vineri.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate