Arad: Campanie inedită a Bibliotecii din Arad pentru a-și recupera cărțile. Nimeni nu e sancționat și toți câștigă

ARADCU BIBLIOTECA CARTI COPII EMINESCU MA15IAN
Biblioteca Județeană A.D.Xenopol din Arad a lansat, pe toată durata lunii decembrie, o campanie inedită pentru a recupera cărțile care nu sunt restituite la timp.
Biblioteca Județeană A.D.Xenopol din Arad a lansat, pe toată durata lunii decembrie, o campanie inedită pentru a recupera cărțile care nu sunt restituite la timp.
Astfel, acei cititori, care din diverse motive nu au putut restitui cărțile împrumutate la timp, o pot face acum.Singura condiție este să aducă volumele împrumutate și să le depoziteze într-o urnă special amenajată. Pentru aceasta nu trebuie să aducă cardul de utilizator și să ia contact cu bibliotecarii. Trebuie doar să lase cărțile în cutia destinată acestui scop, care se găsește la intrare, în holul bibliotecii.În acest mod, cititorii care au depășit termenul de restituire își vor recăpăta toate drepturile de utilizator, fără nicio restricție, asigură conducerea bibliotecii din Arad.Reprezentanții bibliotecii spun că desfășoară această campanie după ce au constatat că cititorilor le este jenă să restituie cărțile mai târziu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News














