Controale și amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție impuse de epidemie

Controale și amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție impuse de epidemie
Au fost aplicate 26 de sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 3.000 de lei, toate pentru nepurtarea măștii de protecție.
Poliţiştii arădeni, împreună cu jandarmi ai I.J.J. Arad, au desfăşurat acţiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul stării de alertă.
Astfel, în urma activităţilor desfăşurate, au fost legitimate 1.144 de persoane, verificate 103 de societăți comerciale și obiective de interes (parcuri, zone de agrement, gări, autogări, spații de cazare ș.a.) și 12 de mijloace de transport în comun/persoane.
Au fost aplicate 26 de sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 3.000 de lei, toate pentru nepurtarea măștii de protecție.
Sursa: Realitatea de Arad
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 12:11 - Makaveli, acuzat de fraudă, a fost săltat de mascați de la prima oră a dimineții. Influencerul este audiat chiar acum
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News


























