Disperat să scape de polițiști: a trecut pe roșu la semafor, în goana mare. De ce se temea un tânăr din Arad

Disperat să scape de polițiști: a trecut pe roșu la semafor, în goana mare. De ce se temea un tânăr din Arad
Pe numele bărbatului a fost întocmit un dosar penal
Polițiștii arădeni cercetează un tânăr de 28 de ani, din Aluniș, care la vederea autospecialei de poliție, nu a respectat semnificația culorii roșu a semaforului electric din intersecția Podgoria, continuându-și deplasarea în viteză. Polițiștii au pornit în urmărirea lui, bărbatul fiind oprit pe strada Neculce.
Testarea cu aparatul alcooltest a conducătorului auto a indicat o valoare de 0,67 mg./l. alcool pur în aerul expirat, fiind dispusă recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Pe numele bărbatului a fost întocmit un dosar penal și se continuă cercetările pentru conducere sub influența alcoolului.
Sursa: Realitatea de Arad
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










