Advertising
Protest masiv al minerilor în fața Guvernului: aproximativ 1800 de angajați de la C.E. Oltenia riscă să rămână fără un loc de muncă înainte de Paște

Protest masiv al minerilor în fața Guvernului: aproximativ 1800 de angajați de la C.E. Oltenia riscă să rămână fără un loc de muncă înainte de Paște
Scris deRealitatea de Arad
Publicat24 mar. 2026, 08:07
Sursărealitatea.net
Minerii din Gorj protestează astăzi în Capitala, în fața Guvernului! Oamenii sunt revoltați că în aprilie le expiră contractele de muncă și vor fi dați afară. Sunt trei săptămânii de când angajați de la CE Oltenia cer soluții, dar sunt ignorați de autorități. Aproximativ o mie opt sute de oameni își vor pierde locurile muncă înainte de Paște.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:33Decizie istorică în New York: primarul a blocat majorarea chiriilor pentru aproape un milion de locuințe
- 13:17ALERTĂ pentru românii care călătoresc în Venezuela după cutremurele devastatoare: a fost emisă o atenționare de călătorie
- 10:57Moscova susține că a respins un atac record cu peste 600 de drone ucrainene: Moscova, Tula și Crimeea, vizate VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News


























