Advertising
Ședință de urgență la Guvern pentru prețul energiei și al carburanților

Preț carburanți
Scris deRealitatea de Arad
Publicat30 mar. 2026, 07:44
Sursărealitatea.net
Ilie Bolojan, Alexandru Nazare și Bogdan Ivan se întâlnesc luni dimineață, la Guvern, pentru a stabili măsuri în domeniul energiei, după ce Ordonanța de Urgență adoptată de Bolojan nu a avut niciun efect. Ministrul Energiei a declarat că a făcut două propuneri: diminuarea TVA sau reducerea proporțională a accizei.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:01Trump și Macron, discuții cruciale la G7. Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 15:07Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

























