UTA – Sepsi 2-0

UTA Arad a câștigat cu 2-0 în fața celor de la Sepsi și a obținut prima victorie pe teren propriu după mai bine de cinci luni, scrie Digisport.

Arădenii au deschis scorul în prima parte din Tomozei, care a punctat cu o lovitură de cap. Miculescu putea face 2-0 din poziție ideală, dar a călcat pe minge și a fost deposedat de defensiva lui Sepsi.

După pauză, cei de la Sepsi l-au pus la încercare pe Iacob. Fofana și Petrila s-au întrecut în ratări, dar nu au reușit să egaleze. Tot arădenii au înscris, în minutul 80, prin Shlyakov, după o combinație excelentă cu brazilianul Roger. În finalul partidei, oaspeții au rămas în zece după eliminarea lui Niczuly și UTA – Sepsi s-a încheiat 2-0.

UTA a ajuns la 36 de puncte după această partidă și se pregătește pentru ultima etapă a sezonului regulat, la Giurgiu, cu Astra. Sepsi este deja calificată în play-off și este pe locul patru, cu 44 de puncte.

Sursă: Digisport