Actualitate· 1 min citire

Fără slujbe în interiorul bisericilor și cu mască și în exterior

7 oct. 2020, 05:27
Actualizat: 7 oct. 2020, 05:27
Fără slujbe în interiorul bisericilor și cu mască și în exterior

Fără slujbe în interiorul bisericilor și cu mască și în exterior

Articol scris de Realitatea de Arad

Slujbele religioase nu mai pot fi oficiate în interiorul bisericilor din judeţul Arad, timp de 14 zile,

Slujbele religioase nu mai pot fi oficiate în interiorul bisericilor din judeţul Arad, timp de 14 zile, începând de astăzi.

Decizia a fost luată de Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă pe fondul creşterii numărului cazurilor de COVID-19.

S-a mai stabilit că masca este obligatorie pe o rază de minimum 100 de metri faţă de toate instituţiile/unităţile de învăţământ.

De asemenea se suspendată activitatea în Piaţa Obor din municipiul Arad, cu excepţia zonei în care se comercializează produse agroalimentare, dar şi în sălile cu jocuri de noroc.

S-a mai decis ca restaurantele şi cafenelele din Lipova, Livada, Socodor şi Zimandu Nou să rămână închise încă douăă săptămâni.

Rata de incidență în judeţ a crescut de la 1,27 la 1,43 la mia de locuitori.


Sursa: Realitatea de Arad

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate