Hoț cu tupeu: A furat un telefon din Unitatea de Primiri Urgențe

Hoț cu tupeu: A furat un telefon din Unitatea de Primiri Urgențe
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat un arădean de 67 de ani, care la data de 31 ianuarie a.c., ar fi sustras un telefon mobil în timp ce se afla în secția UPU a Spitalului Județean, din municipiul Arad, cauzând un prejudiciu de 2400 de lei. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
La data de 31 ianuarie a.c., polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat un bărbat de 40 de ani, din satul Vermeș, județul Caraș Severin, care, în ziua de 25 octombrie 2021, în timp ce conducea un ansamblu rutier ar fi distrus un dispozitiv de blocare parcare situat în fața unui restaurant de pe Bulevardul Revoluției, cauzând un prejudiciu de 2.900 de lei.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere.
Sursa: Realitatea de Arad
Citește și:
- 10:42 - Tânăr reținut după ce a distrus un turnichet în gara din Arad
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











