Incendiu urmat de explozia unei butelii, într-o gheretă în care se făceau langoşi, din Arad

Incendiu urmat de explozia unei butelii, într-o gheretă în care se făceau langoşi, din Arad
Incendiul a pornit după ce un angajat a aruncat apă peste o tigaie cu ulei încins
Un incendiu urmat de explozia unei butelii cu gaz s-a produs, luni dimineaţă, într-o gheretă în care se făceau langoşi, din municipiul Arad. Evenimentul nu s-a soldat cu persoane rănite, angajaţii reuşind să iasă înainte de producerea deflagraţiei.
Incidentul a avut loc într-o zonă cu blocuri şi case din cartierul Aurel Vlaicu din municipiul Arad, dar nu au fost raportate alte pagube, în afară de distrugerea gheretei, care avea o suprafaţă de 25 de metri pătraţi,
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, incendiul a pornit după ce un angajat a aruncat apă peste o tigaie cu ulei încins.
La sosirea echipajelor de stingere, ghereta ardea generalizat, flăcările fiind amplificate de o butelie care a explodat în interior.
În gheretă au existat două butelii cu gaz, dar una a fost scoasă de angajaţi înainte de explozie.Flăcările au fost lichidate în aproximativ 30 de minute, fără a se înregistra victime.
Sursa: Realitatea de Arad
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:04 - Trafic de droguri destructurat înainte de minivacanța de 1 Mai
- 18:09 - Rusia a aprobat extrădarea unui infractor condamnat în România la ani grei de închisoare
- 17:15 - Grătarul în aer liber: lucruri la care trebuie să fii atent
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News














