Actualitate· 1 min citire

Tentativă de sinucidere la Arad. O femeie a amenințat că se aruncă de pe bloc, intervenția salvatorilor

Tentativă de sinucidere la Arad. O femeie a amenințat că se aruncă de pe bloc, intervenția salvatorilor

Tentativă de sinucidere la Arad. O femeie a amenințat că se aruncă de pe bloc, intervenția salvatorilor

Realitatea de Arad
Scris de Realitatea de Arad Publicat: 2 feb. 2023, 20:25

Un apel la 112, la Arad, a anunțat o  posibilă tentativă de sinucidere. Au plecat spre locul semnalat echipaje de poliție, împreună cu echipajele

Un apel la 112, la Arad, a anunțat o  posibilă tentativă de sinucidere.

Au plecat spre locul semnalat echipaje de poliție, împreună cu echipajele ISU. Au ajuns de urgență pe strada Banu Mărăcine, unde o femeie amenința că se aruncă de la etajul 8 al blocului în care locuiește.

Au ajuns la fața locului și doi negociatori ai IPJ Arad, care, după aproximativ două ore, împreună cu forțele participante, au convins femeia de 47 de ani, din Arad, să renunțe la gestul extrem.

Aceasta a fost transportată de un echipaj SMURD la spitalul de psihiatrie, în vederea evaluării stării sale și acordarea de tratament de specialitate.

Foto: aradon.ro

Sursa: Realitatea de Arad

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate