Actualitate· 1 min citire

Vaccin aruncat la gunoi, în județul Arad

Vaccin aruncat la gunoi, în județul Arad

Vaccin aruncat la gunoi, în județul Arad

Realitatea de Arad
Scris de Realitatea de Arad Publicat: 2 mar. 2021, 14:53

Există suspiciunea că din greșeală le-a aruncat la gunoi cu ambalajul din carton

Un incident mai puțin obișnuit a avut loc la centrul de vaccinare din localitatea Ineu. Astfel, șeful centrului de vaccinare din Ineu a informat CJCCI Arad că ieri seara nu a mai găsit 3 flacoane, respectiv 18 doze de vaccin anti coronavirus.  Există suspiciunea că din greșeală le-a aruncat la gunoi cu ambalajul din carton.


Flacoanele  nu au putut fi găsite deoarece gunoiul a fost ridicat si transportat la stația de sortare de la Mocrea.

Direcția de Sănătate Publică a dispus efectuarea unor verificări la centrul de vaccinare

Sursa: Realitatea de Arad

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate