S-a îmbătat și a furat haine dintr-un mall. După care s-a luat la bătaie cu paznicii

S-a îmbătat și a furat haine dintr-un mall. După care s-a luat la bătaie cu paznicii
A fost depistat în flagrant, în timp ce sustrăgea haine sport
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale cercetează un bărbat de 50 de ani, din județul Iași, care, în ziua de 1 aprilie a.c., a fost depistat în flagrant, în timp ce sustrăgea haine sport dintr-un magazin al unui complex comercial de pe Calea Aurel Vlaicu, din municipiu. Totodată, acesta ar fi lovit cu pumnul un angajat al complexului comercial, fiind în stare de ebrietate.
Prejudiciul, în valoare de aproximativ 700 de lei, a fost recuperat și returnat societății comerciale, bărbatul în cauză fiind cercetat penal pentru furt și lovirea sau alte violențe.
Sursa: Realitatea de Arad
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Urmărește știrile Realitatea de Arad și pe Google News











